Inspirace HR - Věková diverzita jako konkurenční výhoda - People Management Forum

SEZNAMTE SE S PROGRAMEM

Věková diverzita jako konkurenční výhoda

 

Datum: 28. listopadu 2018, 10.00 – 13.00 
Místo: PMF, Vítkova 8, Praha 8 – Karlín

 adult-2028245_1280

PROGRAM

09.30 – 10.00 Registrace účastníků
10.00 – 10.10 Úvod setkání a představení programu
10.10 – 10.40 Nový svět práce
Martin Hasinec, HR Manager CZSK, Microsoft
Nový svět práce, kde zaměstnance nevedou “za ručičku”, ale vytváří prostor, ve kterém může fungovat člověk jakéhokoli věku

Martin Hasinec nastoupil do společnosti Microsoft v roce 2014 a více nez tři roky zodpovídal za oblast TalentMartin Hasinec Acquisition pro 32 zemi regionu Střední a Vychodní Evropy. Na jaře minulého roku posílil lokální HR Team jako HR Manager pro Českou republiku a Slovensko. Dřive působil v oblasti Executive Search a agenturního recruitmentu, od roku 2011 ve společnosti ŠKODA AUTO v oddělení HR Marketingu. Martinovou velikou pracovní vášní jsou témata v oblastech Firemní kultury, Nového světa práce s důrazem na plnou pracovní flexibilitu, Interni Talent Management a Diverzita a Inkluze v pracovním prostředí. V této oblasti Martin v Microsoftu implementoval nové rodinné benefity, které zamestnancům ještě více umožňují trávit čas s těmi, kteři to nejvíce potřebují.

10.40 – 11.10 Podpora flexibility a worklife balance jako součást HR strategie– příklady z praxe společnosti Linet
Andrea Lopatová, HR and Comp&Ben MANAGER, Linet

  • Představení společnosti Linet
  • Kultura společnosti jako nástroj a podpora k realizaci všeho, co vymyslíme
  • Diverzita v praxi – rodiny s dětmi, skupina 55+

 

V HR se pohybuje již 17 let a tato práce ji velmi naplňuje. Do Linetu nastoupila po mateřské dovolené před 4 roky. Andrea_Lopatova_LInet_věková diverzitaNejprve působila na pozici Comp&Ben Specialist a přes HR partnera se posunula minulý rok na pozici HR and Comp&Ben Manager, kde vede český tým. „V Linetu se stále něco děje a na HR musíme být připraveni na jakékoli změny a rychle reagovat na potřeby výroby, za poslední rok jsme přijali skoro 600 nových zaměstnanců. Také jdeme s dobou, zavádíme nové systémy, digitalizujeme…není t jen o tom být efektivnější, ale chceme být in a přiblížit se mladé generaci. Opravdu se staráme o zaměstnance tak, aby Linet nebrali jen jako zaměstnavatele, ale jako rodinu a místo, kam rádi chodí,“ komentuje práci v HR v Linetu Andrea Lopatová.

11.10 – 11.20 Vystoupení partnera, společnost Edenred CZ

 

11.20 – 11.45 Přestávka na kávu
11.45 – 12.15 Firemní průměrný věk 27 let – slasti a strasti “tvorby” věkové diverzity ve velmi mladém kolektivu
Kateřina Gábová, HR Director. Kiwi.com

  • Představení kiwi.com a firemního prostředí, business cíle vs. diverzita – máme vlastně problém?
  • Praktické příklady nevědomých předsudků ve firemních procesech i u jednotlivých zaměstnanců
  • Úspěchy i neúspěchy – jak jsme se poučili a co nás ještě čeká

 

Za 15 let svého působení v oblasti HR Kateřina Gábová vystřídala různé pozice – od HR administrativy přes HRKiwi_P3_IMG_5066 Business partnerství až po HR manažerku. Zkušenosti má jak z korporátního, tak start-upového prostředí. Od roku 2016 vede HR oddělení v technologické firmě Kiwi.com, která zákazníkům vyhledává levná letecká spojení. Společnost se loni stala jednou z 50 nejrychleji rostoucích firem ve středoevropském regionu, což HR tým pod jejím vedením podpořil náborem 500 nových zaměstnanců. Katčinou rolí je nejen zajistit, aby Kiwi.com lákalo ty nejlepší talenty, ale aby si je firma dokázala udržet a zároveň neztratila svou specifickou firemní kulturu.

12.15 – 12.45 „50+ = smrt ?!?!“
Kateřina Šamanová, Managing Partner, Bedfort Management Consultants

  • Jak pečovat o svůj osobní brand v 50+
  • Příklady z praxe Kariérového poradce 50+

 

Celou svoji pracovní kariéru strávila v oblasti Human Resources. První část své kariéry (12 let) pracovala na Šamanová Kateřinamanažerských pozicích v oblasti HR (Inorga, Ernst & Young, Accenture, Česká spořitelna/Erste Bank). Druhou část své kariéry (9 let) pracovala jako konzultant v oblasti procesního a strategického poradenství – specializace HR a Řízení změny (tzv. Change Management), interní komunikace, firemní kultura a organizační design. Během této doby získala hluboké zkušenosti s velkými restrukturalizačními projekty v České republice i v zahraničí (PriceWaterhouseCoopers Consulting, IBM, Bedford Management Consultants). V současné době (7 let) se věnuje především Talent Managementu – kariérové poradenství, koučink – individuální/týmový), mentoring a Řízení změny. Mezi její klienty patří jak velké tradiční korporace (např. Samsung, Doosan Škoda Power, GE Power, Automotive Lighting, Valeo R&D, UnicreditBank, Moneta), public sektor (např. Český rozhlas, Česká pošta), tak i společnosti rychle rostoucí (např. Wunderman, MSD IT, Elanor) a start up (např. Socialbakers). Věří, a z vlastní zkušenosti ví, že prostřednictvím koučinku lze poměrně snadno a rychle  zvýšit pracovní výkonnost manažerů i jejich spolupracovníků. Řídí se heslem: Kam jde pozornost, tam jde energie a tam je změna.

12.45 – 13.15 (Pre)senioři v kurzu
Silver Business, Ipsos pro AMSP ČR a ČSOB, květen 2018
Lenka Šilerová, Executive Director Ipsos HR & ERM 

Online výzkum, N=315 osob ve věku 55-75 let a 250 zástupců malých a středních firem.  Výzkum byl zaměřen na zájem osob starších 55 let o podnikání a zároveň na zájem malých a středních firem o zaměstnávání starších osob.

 

Lenka pracuje v Ipsosu od roku 2003. Vybudovala  divizi Loyalty zaměřenou na výzkumy loajality a spokojenostiŠilerová iPSOS zákazníků a zaměstnanců. Nyní se věnuje  výzkumům  zaměstnanců (engagement, employer brand, CSR, interní komunikace aj.) a jejich implementaci. Zároveň vede tým interního HR v Ipsosu. Kombinuje znalosti výzkumu s HR praxí a koučováním a tréninkem. Profesní kariéru zahájila ve společnosti Median. V roce 1997 nastoupila jako specialista výzkumu trhu do společnosti Eurotel Praha (nyní Telefonica O2). Od roku 2001 zde působila jako vedoucí oddělení výzkumu a analýz, které vybudovala. Získala zde rozsáhlé zkušenosti se všemi typy výzkumů a metod a aplikací jejich výsledků do praxe. Dlouhodobě spolupracuje s neziskovým sektorem a věnuje se aktivně koučování. Absolvovala studium psychologie a postgraduální doktorské studium Sociální psychologie na Filozofické fakultě UK.

 

 

 

PARTNER AKCE

LOGO EDENRED

Vstupní poplatek
Zlaté členství 2 bezplatné vstupy
Ostatní členství 1 bezplatný vstup
Poplatek za další vstupy členů PMF: 2 690- Kč / osoba + DPH
Poplatek pro ostatní zájemce: 3 690,- Kč / osoba + DPH