Inspirace HR - Věková diverzita jako konkurenční výhoda - People Management Forum
Vyberte stránku

SEZNAMTE SE S PROGRAMEM

Věková diverzita jako konkurenční výhoda

 

Datum: 28. listopadu 2018, 10.00 – 13.45 
Místo: PMF, Vítkova 8, Praha 8 – Karlín

 adult-2028245_1280

PROGRAM

09.30 – 10.00 Registrace účastníků
10.00 – 10.10 Úvod setkání a představení programu
10.10 – 10.40 Nový svět práce
Lenka Čábelová, manažerka pro komunikaci a PR, Microsoft
Nový svět práce, kde zaměstnance nevedou “za ručičku”, ale vytváří prostor, ve kterém může fungovat člověk jakéhokoli věku

Působí v roli manažerky komunikace a společenské odpovědnosti Microsoftu od 1. července 2013. Od roku 2015images je zodpovědná i  za Slovensko. Do Microsoftu přišla ze společnosti PwC Česká republika. Zde působila třináct let na různých pozicích, od roku 2008 zastávala funkci vedoucí oddělení marketingu a komunikace. Má rozsáhlé zkušenosti s tvorbou a realizací komunikačních strategií, marketingových projektů a programů společenské odpovědnosti. Vystudovala Filozofickou fakultu a Fakultu sociálních věd na Karlově univerzitě. Ve svém volném čase se věnuje rodině, běhání, chození po horách a četbě.

10.40 – 11.10 Podpora flexibility a worklife balance jako součást HR strategie– příklady z praxe společnosti Linet
Andrea Lopatová, HR and Comp&Ben Manager, Linet

  • Představení společnosti Linet
  • Kultura společnosti jako nástroj a podpora k realizaci všeho, co vymyslíme
  • Diverzita v praxi – rodiny s dětmi, skupina 55+

 

V HR se pohybuje již 17 let a tato práce ji velmi naplňuje. Do Linetu nastoupila po mateřské dovolené před 4 roky. Andrea_Lopatova_LInet_věková diverzitaNejprve působila na pozici Comp&Ben Specialist a přes HR partnera se posunula minulý rok na pozici HR and Comp&Ben Manager, kde vede český tým. „V Linetu se stále něco děje a na HR musíme být připraveni na jakékoli změny a rychle reagovat na potřeby výroby, za poslední rok jsme přijali skoro 600 nových zaměstnanců. Také jdeme s dobou, zavádíme nové systémy, digitalizujeme…není t jen o tom být efektivnější, ale chceme být in a přiblížit se mladé generaci. Opravdu se staráme o zaměstnance tak, aby Linet nebrali jen jako zaměstnavatele, ale jako rodinu a místo, kam rádi chodí,“ komentuje práci v HR v Linetu Andrea Lopatová.

11.10 – 11.20 Vystoupení partnera, společnost Edenred CZ
Josef Hodač, Country Field Sales Manager spolenosti Edenred CZ
 
11.20 – 11.45 Přestávka na kávu
11.45 – 12.15 Firemní průměrný věk 27 let – slasti a strasti “tvorby” věkové diverzity ve velmi mladém kolektivu
Kateřina Gábová, HR Director, Kiwi.com

  • Představení Kiwi.com a firemního prostředí, business cíle vs. diverzita – máme vlastně problém?
  • Praktické příklady nevědomých předsudků ve firemních procesech i u jednotlivých zaměstnanců
  • Úspěchy i neúspěchy – jak jsme se poučili a co nás ještě čeká

 

Za 15 let svého působení v oblasti HR Kateřina Gábová vystřídala různé pozice – od HR administrativy přes HRKiwi_P3_IMG_5066 Business partnerství až po HR manažerku. Zkušenosti má jak z korporátního, tak start-upového prostředí. Od roku 2016 vede HR oddělení v technologické firmě Kiwi.com, která zákazníkům vyhledává levná letecká spojení. Společnost se loni stala jednou z 50 nejrychleji rostoucích firem ve středoevropském regionu, což HR tým pod jejím vedením podpořil náborem 500 nových zaměstnanců. Katčinou rolí je nejen zajistit, aby Kiwi.com lákalo ty nejlepší talenty, ale aby si je firma dokázala udržet a zároveň neztratila svou specifickou firemní kulturu.

12.15 – 12.45 „50+ = smrt ?!?!“
Kateřina Šamanová, Managing Partner, Bedfort Management Consultants

  • Jak pečovat o svůj osobní brand v 50+
  • Příklady z praxe Kariérového poradce 50+

 

Celou svoji pracovní kariéru strávila v oblasti Human Resources. První část své kariéry (12 let) pracovala na Šamanová Kateřinamanažerských pozicích v oblasti HR (Inorga, Ernst & Young, Accenture, Česká spořitelna/Erste Bank). Druhou část své kariéry (9 let) pracovala jako konzultant v oblasti procesního a strategického poradenství – specializace HR a Řízení změny (tzv. Change Management), interní komunikace, firemní kultura a organizační design. Během této doby získala hluboké zkušenosti s velkými restrukturalizačními projekty v České republice i v zahraničí (PriceWaterhouseCoopers Consulting, IBM, Bedford Management Consultants). V současné době (7 let) se věnuje především Talent Managementu – kariérové poradenství, koučink – individuální/týmový), mentoring a Řízení změny. Mezi její klienty patří jak velké tradiční korporace (např. Samsung, Doosan Škoda Power, GE Power, Automotive Lighting, Valeo R&D, UnicreditBank, Moneta), public sektor (např. Český rozhlas, Česká pošta), tak i společnosti rychle rostoucí (např. Wunderman, MSD IT, Elanor) a start up (např. Socialbakers). Věří, a z vlastní zkušenosti ví, že prostřednictvím koučinku lze poměrně snadno a rychle  zvýšit pracovní výkonnost manažerů i jejich spolupracovníků. Řídí se heslem: Kam jde pozornost, tam jde energie a tam je změna.

12.45 – 13.15 (Pre)senioři v kurzu
Silver Business, Ipsos pro AMSP ČR a ČSOB, květen 2018
Lenka Šilerová, Executive Director Ipsos HR & ERMOnline výzkum, N=315 osob ve věku 55-75 let a 250 zástupců malých a středních firem.  Výzkum byl zaměřen na zájem osob starších 55 let o podnikání a zároveň na zájem malých a středních firem o zaměstnávání starších osob.

 

Lenka pracuje v Ipsosu od roku 2003. Vybudovala  divizi Loyalty zaměřenou na výzkumy loajality a spokojenostiŠilerová iPSOS zákazníků a zaměstnanců. Nyní se věnuje  výzkumům  zaměstnanců (engagement, employer brand, CSR, interní komunikace aj.) a jejich implementaci. Zároveň vede tým interního HR v Ipsosu. Kombinuje znalosti výzkumu s HR praxí a koučováním a tréninkem. Profesní kariéru zahájila ve společnosti Median. V roce 1997 nastoupila jako specialista výzkumu trhu do společnosti Eurotel Praha (nyní Telefonica O2). Od roku 2001 zde působila jako vedoucí oddělení výzkumu a analýz, které vybudovala. Získala zde rozsáhlé zkušenosti se všemi typy výzkumů a metod a aplikací jejich výsledků do praxe. Dlouhodobě spolupracuje s neziskovým sektorem a věnuje se aktivně koučování. Absolvovala studium psychologie a postgraduální doktorské studium Sociální psychologie na Filozofické fakultě UK.

 

 

13.15 – 13.45 Učení a rozvoj nezná limity (ani věkové) – zákulisní pohled do diverzity & vzdělávání v České spořitelně
Ivo Půda, útvar Lidské zdroje, Rozvoj lidí a organizace, Česká spořitelna

Česká spořitelna se svými 10 000 zaměstnanci následuje český trend zvyšujícího se průměrného věku zaměstnanců, který je aktuálně 40 let. Spolu s dalšími trendy jako je digitalizace a využívání moderních technologií, fungování na sociálních sítích apod. to se sebou nese neustálou potřebu učit se něco nového, a to bez ohledu na věk a předchozí zkušenosti. Každá věková skupina zaměstnanců může mít odlišnou úroveň těchto znalostí a také jsou zvyklí na různé styly učení. A náš fokus na vzdělávání nekončí samozřejmě u zaměstnanců – zavádění nových technologií je výzvou i pro naše klienty a součástí naší role je pomoct jim vyznat se v moderním bankovním světě.

 

Ivo Půda, studoval na Rijksuniversiteit Groningen a Univerzitě Karlově v Praze (PhD, Psychologie). V oblasti Ivo Půda_foto 2HR se pohybuje od roku 2001. Šest let pracoval v poradenské společnosti Deloitte v oblasti Management Consultingu, v současnosti už pátým rokem řídí centrální vzdělávání a rozvoj v České spořitelně. Spolu se svým týmem se zaměřuje na to, co potřebují zaměstnanci umět a vědět, aby byli ve své práci úspěšní a mohli naplno rozvíjet svůj potenciál a pomáhá jim na tom pracovat. Nyní se prioritně soustředí na přechod organizace na agilní formy spolupráce.

 

 

 

 

PARTNER AKCE

LOGO EDENRED

Vstupní poplatek
Zlaté členství 2 bezplatné vstupy
Ostatní členství 1 bezplatný vstup
Poplatek za další vstupy členů PMF: 2 690- Kč / osoba + DPH
Poplatek pro ostatní zájemce: 3 690,- Kč / osoba + DPH