Inspirace HR - Job rotace a jiné formy flexibilizace práce - People Management Forum

PROGRAM

Job rotace a jiné formy flexibilizace práce


Termín: 21. března 2018, 12:30 – 16:00 hodin

Místo: People Management Forum, Vítkova 8, Praha 8 – Karlín

 

 

Zveme Vás na Inspiraci HR k tématu Job rotace. Vzhledem k napjaté situaci na trhu práce je nutné, aby v rámci firem byly pozice zastupitelné v případě potřeby. Dozvíte se, jak efektivní a přínosné mohou být interní a externí job rotace ve významných českých firmách.

Na akci vystoupí zástupci HR z organizací i odborníci na toto téma.

 

 • Je rotace práce tím správným nástrojem vzdělávání lidí a adaptace do sociální sítě firmy?
 • Je flexibilizace práce důsledkem změn v dynamice pracovní činnosti?
Program
 12.00 – 12.30 Registrace účastníků a přivítání
 12.30 – 12.40 Úvod a představení programu
 12.40 – 13.10 Mezifiremní rotace top talentů
Pavel Wimmer, Transformation Leader, IBM Czech Republic

Wimer

Vystudoval ZČU v Plzni a UJEP v Ústí nad Labem obor Podniková ekonomika a management. V současnosti pracuje ve společnosti IBM, kde zodpovídá za transformační projekty. V IBM se zasloužil o zavedení úspěsného programu IBM Smarter University. Rád propojuje zajímavé lidi, komunity a projekty. Zajímá se o exponenciální technologie a způsob jakým disraptují svět, ve kterém žijeme. V loňském roce pomáhal vytvořit a nadále podporuei největší futuristicko – vizionářský event ve střední Evropě Future Port Prague.

 

 • Mezifiremni spolupráce v oblasti vzdělávání a rozvoje – jak se posunuly firmy
 • Pilotní projekt mezifiremní rotace – jak nás to napadlo, nastavení programu, očekávání přínosů
 • Konkrétní zkušenosti – pohled z obou stran Pavel / Jindra

 

Jindřich Lukes, účastník mezifiremní rotaceLukes

Mezifiremní rotace se účastnil tenkrát ještě jako Senior specialista HR informačních systémů v T-Mobile Czech Republic. Zde se podílel a vedl integrace i rozvoj HR systémů. Byl součástí talent programu TONES a stojí za interním festivalem „zaměstnanců pro zaměstnance“ T-Fest. Aktuálně působí „na volné noze“ a věnuje se leadershipovému programu #R(e)BeLeader pod hlavičkou RedButton nebo rozvoji pražského EduFóra, které mapuje a propojuje inovátory ve vzdělávání. Podílí se též na realizaci největšího českého futuristického a vizionářského festivalu Future Port Prague.

 

 • Rozvoj, motivace a důvěra
 • Průběh rotace a sundávání „růžových brýlí“
 • Co jsem si odnesl a proč to má smysl
 13.10 – 13.50 Job rotace pomáhají v rozvoji studentům i expertům
Šárka Vernerová, HR Manager, HoneywellVernerova_Sarka 

Šárka působí pátým rokem na pozici HR manažera ve vývojovém centru společnosti Honeywell v Brně. Brněnské centrum je největším a nejvýznamějším vědecko-výzkumným hubem Honeywellu v Evropě, které vzniklo roce 2003  a stalo se součástí mezinárdních vývojových center – Honeywell Technology Solutions (HTS), které se nacházejí v Mexiku, Číně, Indii a České republice. Spičkoví odborníci zde zajišťují vývoj produktů,  komplexních řešení a design pro divize letectví, dopravních systémů, technologie pro domácnosti & budovy, řešení pro bezpečnost & produktivitu.

 • Výběr nejlepších talentů z řad studentů
 • Typy mezinárodních rotací
 • Hodnocení programu a výstupy

13.50 – 14.20 Flexiwork
Martina Maričová, Manager of HR Business Partners Team, Komerční banka 
MM_11-2016

Navzdory tomu, že si Martina nikdy nepředstavovala, že bude pracovat v bankovnictví, pracuje v KB od roku 1992. Po celou dobu se věnuje oblasti lidských zdrojů, ve které začínala „od píky“. Nejdříve na pozici personalistky, starala se také o benefity zaměstnanců,  dále se pak věnovala manažerské populaci. Od roku 2002 se realizuje v činnostech jako je  HR poradenství, HR konzultace a HR business partnering, od r. 2006 vede tým HR Business Partnerů; nejprve pro Distribuci, v současné době pro centrálu KB. Kromě HR Front office také řídí tým Náboru, HR Marketingu a Mezinárodní mobility. KB je „dobré místo pro práci“ a Martina tomu opravdu věří.

 • Manažer – zaměstnanec – komunikace
 • Formy
 • Různé pohledy
 • Různé nápady
14.20 – 14.50 Přestávka na kávu
14.50 – 15.00 Příspěvek partnera akce
15.00 – 15.40 Rozvojový program pro manažery a potentials
Iveta Valentová, HR Business Partner, ABBIMG_1728

Ačkoliv Iveta vystudovala školu technického zaměření, působí již od roku 1995 v oblasti řízení lidských zdrojů. Největší část profesního života působí ve firmě ABB s.r.o., kde se věnovala hlavně personalistice ve výrobní firmě, ale také odměňování a benefitům v rámci celé České republiky, včetně hodnocení pracovních pozic a jejich zařazování do Gradů. ABB s.r.o. je světovým lídrem v oblasti energetiky a automatizace a v České republice má více než 3 400 zaměstnanců. Iveta je nyní zodpovědná za řízení lidských zdrojů v organizační jednotce v Jablonci nad Nisou, která se zabývá výrobou elektroinstalačního materiálu a zároveň i v obchodní organizaci zabývající se prodejem elektrotechnických výrobků.

 

 •  Job rotace.
 •  Adaptační proces. 
 •  Job rotace při řešení konfliktů.
15.40 – 16.00 Prostor pro sdílení zkušeností, dotazy a závěr setkání

 

PARTNEŘI SETKÁNÍ

ER_228x140_home-page

 

Zlaté členství 2 bezplatné vstupy
Ostatní členství 1 bezplatný vstup
Poplatek za další vstupy členů PMF: 2 690- Kč / osoba + DPH
Poplatek pro ostatní zájemce: 3 690,- Kč / osoba + DPH