Aktuální ročník - People Management Forum

HREA – EXCELLENCE AWARD® 2016

Známe vítěze HREA – EXCELLENCE AWARD® 2016

 

Ve středu 24. května 2017 se udělovaly ceny za nejlepší personální projekt roku HREA – EXCELLENCE AWARD® 2016. Slavnostní ceremoniál probíhal ve Slovanském domě v Praze a následoval po konferenci HR KNOW HOW – Férovost: Cesta k úspěchu. Profesní nezisková organizace People Management Forum uděluje toto ocenění již sedmnáct let. V letošním roce byla zjednodušena a zkrácena přihláška, ale hlavně byly změněny i kategorie. Nyní už se nedělily projekty do kategorií podle velikosti organizace a ještě zvlášť do organizací neziskových, ale od letošního roku jsou dvě kategorie, kam mohli společnosti své projekty přihlásit: Inovativní projekty a Projekty velkých změn.

 

Odborná hodnotící komise ve složení:

  • Ing. Hana Krbcová, Poradce, expert, ČEZ, a.s., předsedkyně poroty
  • Jitka Schmiedová, HR Project Manager at Erste Bank/Česká spořitelna a.s.
  • Mgr. Jaroslav Lhoťan,  personální náměstek, Fakultní nemocnice Olomouc, člen představenstva PMF
  • Ing. Eva Hejlová, Personální náměstek, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Prezidentka PMF
  • PhDr. Miroslav Hofírekmajitel, Hofírek Consulting,
  • Mgr. Filip Šanda, Head of Human Resources, Raiffeisenbank a.s.
  • Mgr. Veronika Muroňová, Head of HR Business Partners, LD Coordination Business Division East at ArcelorMittal Ostrava a.s.

hodnotila dle zadaných kritérií všechny projekty. Do finále se probojovalo celkem 9 projektů z celkových 15ti přihlášených. Jejich autoři pak prezentovali svoji práci přímo pře odbornou hodnotící komisí a čelili doplňujícím otázkám. Odborná komise vybrala vítěze v každé kategorii. Souběžně s tím byl s finalisty natočen krátký spot o jejich projektech a na webu pmf-hr.com veřejnost hlasovala o tom, kdo získá cenu Odborné veřejnosti. „Potěšilo mne, že personalisté zareagovali na zjednodušení přihlášky do soutěže přihlášením projektů a počet zapojených firem proti loňsku vzrostl. Porota hodnotila kladně zejména vysokou úroveň oceněných projektů. Jsou přehledem o tom, jak širokou problematikou se HR v současné době zabývá, že umí přispět k realizaci strategie či zvyšování efektivity. Mnoho projektů reagovalo na situaci na trhu práce a přineslo pohled na široké spektrum podpory náboru u našich firem“ říká Hana Krbcová, předsedkyně odborné hodnotící komise.

 

 

V kategorii Projektů velkých změn se stala vítězem společnost Škoda Praha Invest s.r.o. s  projektem – Přeměnit stres v energii.

Porota ocenila zejména úspěšný, odpovědný, dlouhodobý  a komplexní přístup k práci s lidmi v období prodlužujícího se termínu ukončení činnosti firmy. V ŠPI použili pro motivování zaměstnanců nejen všechny známé komplexní nástroje pro podporu zaměstnanců při velké transformaci, ale rovněž nové originální přístupy práce s lidmi. Porota rovněž ocenila aktivní zapojení celého vedení ŠPI.

170524171050_3728

 

Dále v této kategorii byla udělena Zvláštní cena poroty společnosti Vodafone Czech Republik, a.s. za projekt Optimalizace systému odměňování a návratnost investic. Porota ocenila zejména komplexnost a rozsáhlost projektu a příspěvek ke strategii společnosti.

 

 

170524172420_3772

 

V kategorii Inovativních projektů zvítězila společnost O2 Czech republic, a.s. s projektem „Onboarding nejen pro mileniály“, kde porota ocenila komplexní  inovativní přístup k onboardingu. Kompletní změna přístupu k onboardingu a použité metody umožnily akcelerovat aktivní zapojení nováčků do praxe, přinášejí úspory zaměstnavateli a nováčkům zpříjemňují proces získávání nových znalostí.

 

170524172210_3766

 

Dále byla udělena Zvláštní cena poroty společnosti ČEZ, a.s. za projekt „Inovační maraton“, kde porota ocenila zejména inovativní přístup  k personálnímu marketingu a propojení výstupů z projektu mezi útvary v ČEZ, a.s. a společnosti Všeobecná zdravotní pojišťovna za projekt „Handicap a VZPoura úrazům“. Zde porota ocenila zejména faktické výstupy projektu VZP v oblasti sociální odpovědnosti. Díky aktivitám, realizovaným v projektu, získali  handicapované osoby zaměstnání ve VZP. Následně se  někteří z nich zapojili a stali ambasadory  kampaně VZPoura úrazům, která má šanci se stát jednou z účinných zbraní v prevenci a předcházení úrazům u dětí mládeže.

170524172113_3763            170524171748_3758

 

Cenu odborné veřejnosti si odnesla společnost Foxconn CZ s.r.o. za projekt Relokace nových kolegů z Mongolska. Do online hlasování se zapojilo více než 3 100 účastníků.

 

170524172340_3768

 

170524171619_3751

 

Krásné ceny vítězům věnovali partneři soutěže:

 

business_institut    Image-Lab_new_claim_cz_transparent

Koucing_centrum_logo       channelagentura_vetsi-01

inst_logo_průh

 

Cena „HREA – Excellence Award®“ vznikla s cílem ocenit nejlepší projekty a profesionály působící v oblasti lidských zdrojů, kteří nejvíce přispěli k rozvoji své profese a společnosti, pro kterou pracují. Tato soutěž oceňuje nejlepší projekty v oblasti personalistiky a řízení lidských zdrojů.

FOTOGALERIE

FINÁLOVÉ VIDEOSPOTY

 

Česká spořitelna, a.s. – Faktory úspěchu vedoucího obchodního týmu a bankovního poradce

 

 

 

Skupina ČEZ – ČEZ Inovační maraton

 

 

 

Foxconn CZ s.r.o. – Relokace nových kolegů z Mongolska

 

 

 

VZP ČR – Program HANDICAP a VZPoura úrazům

 

 

 

O2 Czech republic a.s. – Onboarding nejen pro mileniály

 

 

 

Česká spořitelna, a.s. – Adaptační mentoring v pobočkové síti

 

 

 

ŠKODA PRAHA Invest s.r.o. – Přeměnit stres v energii

 

 

 

Vodafone Czech Republic a. s. – Turnaround Reward Strategy: Increasing Return on Reward Investment 

 

 

 

VZP ČR – Interní  mystery shopping –  „SAMI SOBĚ“

 

 

tatana-havlova

Taťána Havlová

Koordinátorka projektů

222 560 073, 775 964 165

tatana.havlova@pmf-hr.com

Aktuální číslo časopisu

advertisement

RON PORTÁL: Efektivní práce s HR systémy

advertisement

Věnujte se tomu, co přináší zisk, zpracování mezd svěřte nám!

advertisement

HR profesionál v řízení lidských zdrojů!

advertisement

PMF Institut pro Váš profesní růst!

advertisement

SAP SuccessFactors

advertisement

Business Institut zve na STUDIUM MBA

advertisement

ONLINE WEBINÁŘE PRO VÁS

advertisement

Nově zařazeno

  • PMF v iDnes.cz

    Trend se otáčí. Firmy snižují pohyblivou část mzdy ve prospěch fixní Variabilní složka mzdy, tedy peníze udělované zaměstnavatelem za výkon nebo splnění určitého úkolu, nejsou tak motivační, jak se dřív myslelo, a můžou svádět k...

Navštivte naši online studovnu

advertisement