Řečníci - People Management Forum

SEZNAMTE SE S ŘEČNÍKY KONFERENCE

02

MAREK EBEN
herec, moderátor, zpěvák

 

Je všestrannou osobností: hercem, hudebním skladatelem, moderátorem, písničkářem a zpěvákem. Opakovaně se umístil v divácké anketě Týtý na prvním místě v kategoriích moderátor publicistických pořadů, či osobnost zábavných pořadů. Diváci jej oceňují zejména pro jemný a inteligentní humor. K oblíbeným pořadům, neodmyslitelně spjatých s jeho mistrovskou moderací, patří diskusní pořad na Na plovárně, ve kterém nám představuje zajímavé osobnosti z českého i zahraničního prostředí již od roku 1998!  Z dalších pořadů jmenujme například O poklad Anežky České nebo aktuálně StarDance …když hvězdy tančí.

 


01

JIŘÍ STRÁNSKÝ
spisovatel, scénárista, dramatik

 

Jiří Stránský má po svém otci šlechtické předky a jeho dědečkem byl předseda prvorepublikové vlády Jan Malypetr. V 50. letech minulého století byl jako mladistvý, tedy s polovičním trestem, vězněn osm let v několika pracovních táborech včetně jáchymovských uranových dolů. Po roce 1989 začal opět publikovat a od roku 1990 je spisovatelem z povolání. V roce 1992 byl zvolen prezidentem Českého centra Mezinárodního PEN klubu a v letech 1995 až 1998 se stal předsedou Rady Národní knihovny. Dvacet let byl předsedou správní rady Cen Alfreda Radoka, šest let také předsedou Rady fondu na podporu kinematografie. Jiří Stránský je nositelem francouzského řádu Rytíř umění a literatury, nejvyššího skautského řádu Stříbrného vlka a také získal Masarykovu medaili z rukou Václava Havla. Za svou literární činnost byl oceněn Cenou Josefa Škvoreckého a Cenou Karla Čapka. 17. listopadu 2013 dostal medaili Paměti národa. 


05

PAVEL KOHOUT

ekonom a člen dozorčí rady Partners Financial Services, a.s.

 

Český ekonom, ekonomický publicista, spolumajitel finanční skupiny Partners Financial Services. Vystudoval techniku v Plzni a obor Informační a znalostní inženýrství na VŠE v Praze. Od roku 1993 pracoval postupně jako ekonomický analytik pro PPF investiční společnost, Komero a ING Investment Management. V letech 2002 – 2006 působil jako poradce českých ministrů financí Bohuslava Sobotky a Vlastimila  Tlustého. V roce 2007 se stal spoluzakladatelem finanční skupiny Partners. V letech 2009-2011 byl členem Národní ekonomické rady vlády ČR (NERV). Je autorem několika knih populárně odborného zaměření,  aktivním blogerem a členem správní rady české pobočky neziskové organizace Transparency International.​

 

 


03

MICHAELA CHALOUPKOVÁ
členka představenstva ČEZ, ředitelka divize správa společnosti ČEZ, a.s.

 

Po absolvování právnické fakulty na Západočeské fakultě působila 2 roky ve firmě, obchodující s cennými papíry, na pozici vedoucí oddělení controllingu. Vzdělání si rozšířila absolvováním Executive MBA Programu na University of Pittsbourgh. Od roku 2003 působí ve společnosti ČEZ, a.s. – zastávala různé pozice v útvaru nákup, až po ředitelku této divize, která zajišťuje nákupní a prodejní proces nejen pro ČEZ, a.s., ale i pro dceřiné společnosti Skupiny ČEZ. Od října 2011 je členkou představenstva společnosti ČEZ, a.s. a dále od roku 2007 byla předsedkyní dozorčí rady společnosti ČEZ Logistika, s.r.o. Od 1. 1. 2012 vykonávala pozici ředitelky divize nákup, od 1. 1. 2014 je řiditelkou divize správa – nově odpovídá nejen za oblast nákupu, ale i personalistiky Skupiny ČEZ.


milan jasny (3)

MILAN JASNÝ

generální ředitel, LMC s.r.o.

 

Milan Jasný spojil svojí dosavadní kariéru se společností LMC (provozovatel portálů jobs.cz a prace.cz). Do společnosti nastoupil již v roce 1998 na částečný úvazek coby vůbec první obchodník firmy ještě během svých vysokoškolských studií. Po absolvování Vysoké školy ekonomické (obor Informační management) ve společnosti zůstal a prošel různými pozicemi od obchodního manažera, obchodního ředitele, šéfa divize e-recruitment či ředitele Business křídla firmy. Současnou pozici generálního ředitele zastává od poloviny roku 2012.


vrabel

FRANTIŠEK VRABEL
ředitel Semantic Visions, s.r.o.

 

Je investorem, manažerem a poradcem v oblasti informačních technologií se zkušenostmi ze Silicon Valley. Má široký vědomostní základ a dokáže porozumět světu v souvislostech. Je člověkem s vysokou osobní integritou a vášní pro nové horizonty, možnost tvořit je pro něho zásadní životní hodnotou. Vede tým, který získal několik světových technologických cen. Mezi jeho profesní zájmy patří využití záplavy informací na internetu a jejich přeměna ve využitelné znalosti pro účinnější řízení byznysu a společnosti. Jeho motto zní: „Umím myslet, umít čekat, umím se postit.“

 


 il1

 ADRIANA STARÁ

generální ředitelka Medtronic Czechia s.r.o.

 

Vystudovala organickou chemii na Komenského univerzitě v Bratislavě a na Université Aix-Marseille II. a vzdělání v oblasti obchodu získala na Free University Brussels. Od roku 1997 prošla několika farmaceutickými společnostmi zejména oblastmi obchodu, marketingu a vrcholového managementu. Vedla mezinárodní týmy, dosáhla skvělých výsledků při uvádění nových výrobků na trh. Generální ředitelkou společnosti Medtronic se stala v roce 2012. Medtronic, Inc. je celosvětový lídr na poli medicínských technologií – tišících bolest, obnovujících zdraví a prodlužujících život milionům lidí po celém světě.

 


IMG_4012

MARTINA GRYGAR BŘEZINOVÁ

generální ředitelka Sodexo Benefity CZ

 

Generální ředitelka společnosti Sodexo Benefity, expertka v oblasti benefitů a zaměstnanecké motivace. Řídí společnosti a zodpovídá za rozvoj a inovace služeb a zajištění bezproblémového servisu pro 26 000 klientů a 650 000 uživatelů, kteří každý den využívají služby společnosti. Je také velkým podporovatelem CSR aktivit společnosti, díky ní mohl vzniknout program „Plníme přání seniorům“. 

 

 

 

pithart_orez

PETR PITHART
právník, publicista, politik

 

Vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, postgraduální studium na St. Anthony’s College v Oxfordu nuceně ukončil. V letech 1966 – 1970 byl redaktorem Literárních novin, publikoval v samizdatovém, exilovém a západním tisku. V době socialistické éry pracoval převážně na dělnických pozicích. Byl mezi prvními signatáři Charty 77, v prosinci 1989 se stal „představitelem OF“ po Václavu Havlovi. Kromě mnoha významných zahraničních vyznamenání je i nositelem Ceny Františka Kriegela za postoje při dělení Československa a za protikorupční jednání. V Senátu PČR působil od roku 1996 jako senátor, předseda i místopředseda. V letech 1990 – 92 byl předsedou vlády ČR. Působí jako tajemník interdisciplinárního týmu ČSAV pro reformu politického systému. Je členem Katedry politologie a sociologie na PF UK. Ve volném čase rád čte a rybaří.

 


76_David_Ondracka

DAVID ONDRÁČKA

ředitel, Transparency International Czech Republic

 

Absolvoval politickou ekonomii na Středoevropské univerzitě v Budapešti, po předchozím studiu mezinárodních vztahů na UP v Olomouci, politologie na UK v Praze a politické filozofie na NYU v New Yorku. V roce 2013 absolvoval semestrální studijní pobyt na Columbia University s podporou Fulbrightova stipendia. V TI pracuje od roku 2001, od ledna 2008 na pozici ředitele, dříve působil ve veřejné správě. Specializuje se na problematiku politické korupce, veřejných zakázek a investic a reformy veřejné správy a veřejných politik. V roce 2009 dostal za svou činnost cenu Alice Gariggue Masaryk.


04

MAREK ORKO VÁCHA

teolog, pedagog, spisovatel

 

Český římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog a spisovatel. Je farářem lechovické farnosti, farním vikářem Římskokatolické akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora a přednostou Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Specializuje se na otázky evoluční biologie a etiky. Ve skautu získal přezdívku „Orko“ ( zkratka pro „Orlí oko“), kterou používá se svém jméně. Je autorem řady knih s náboženskou problematikou.

 


06

TOMÁŠ BŘEZINA
majitel a ředitel společnosti BEST, a.s.

 

Dětství a mládí prožil v jižních Čechách a Praze. Vystudoval fakultu stavební ČVUT, kterou dokončil v roce 1981. Poté až do začátku devadesátých let pracoval jako projektant, mistr, stavbyvedoucí a referent v několika pražských podnicích. V roce 1990 založil společnost BEST, která vyrábí betonové stavební prvky. V této společnosti je do dnešní doby jediným vlastníkem a předsedou představenstva. V roce 1996 byl zvolen do poslanecké sněmovny za ODS. Zasedal v rozpočtovém výboru. Do ledna 1998 byl členem poslaneckého klubu ODS, po jejím finančním skandálu v roce 1997 a rozštěpení v únoru 1998, rezignoval na poslanecký mandát. V roce 2007 se stal Podnikatelem roku a následně reprezentoval Českou republiku v mezinárodním kole této soutěže v Monte Carlu.


krbcova HANA KRBCOVÁ
jednatelka a generální ředitelka, ČEZ Korporátní služby, s.r.o.

 

Vystudovala VŠE v Praze, je absolventkou Pracovně-právního postgraduálního studia na Právnické fakultě v Praze a International Institute of Certified Studies in Strategic Management. V energetice se pohybuje od roku 1978, na pozici ředitelky lidských zdrojů pracovala v Severomoravské energetice. Ve společnosti ČEZ, a. s. působila od roku 2005, na pozici ředitelky divize personalistika od října 2009. Současnou funkci jednatelky a generální ředitelky společnosti ČEZ Korporátní služby vykonává od července 2012. Je viceprezidentkou PMF pro strategii spolupráce s vedením.

 


dobes

RICHARD DOBEŠ

člen představenstva PMF a Managing partner Krauthammer Czech Republic, s.r.o.

 

Je odborníkem v oblasti osobního, týmového a firemního rozvoje. V tomto oboru pracuje v České republice i v zahraničí od roku 1991. V posledních letech se jako kouč, trenér a poradce zaměřuje především na projekty, jejichž cílem je uvolnění jedinečnosti, smyslu, energie, autenticity, kreativity a synchronizace. Tématem integrity a hodnotami v podnikání a ve státní správě se dlouhodobě zabývá na půdě PMF a Americké obchodní komory. Byl dvakrát zvolen do představenstva ČSRLZ/PMF.

 


rezlerova_5602_resize 

JAROSLAVA REZLEROVÁ

Generální ředitelka ManpowerGroup ČR a SK

 

V letech 1997 – 2001 spoluzakládala a pracovala pro Francouzsko-českou obchodní komoru. Od poloviny roku 2001 působí jako generální ředitelka Manpower Česká republika. Od října 2007 je zodpovědná i za Manpower na Slovensku. V roce 2012 se stává generální ředitelkou ManpowerGroup Česká republika se zodpovědností za Manpower, Experis a Right Management. Pod jejím vedením se obrat společnosti zvýšil ze 75 mil. na 2,3 mld. Kč. V současné době poskytuje ManpowerGroup v ČR díky své síti 34 poboček služby téměř 1 000 klientům, kterým vyhledá 19.000 nových spolupracovníků za rok. Je zakládající členkou a od prosince 2010 prezidentkou Asociace poskytovatelů personálních služeb – APPS, sdružující největší personální a pracovní agentury. Od roku 2010 je i viceprezidentkou Asociácie personálnych agentúr Slovenska – APAS. Je členkou představenstva People Management Fora. 


 il2

MARTIN KALENDA

jednatel Image Lab s.r.o. 

 

Po vystudování Lékařské fakulty UK v H. Králové pracoval u letectva Armády České republiky. V roce 1996 s bratrem založil vzdělávací a poradenskou společnost Image Lab s.r.o., kde dodnes působí jako senior konzultant. Jako kouč se věnuje především oblasti general managementu. Je zkušeným autorem metodik, lektorem a facilitátorem tréninků, motivačních workshopů a workshopů zaměřených na změnu postojů. V současné době se podílí na řadě projektů, které jsou zaměřeny na práci s firemními hodnotami a na firemní kulturu. Přednáší, vystupuje na konferencích a publikuje v odborném tisku.

 

 

 

 

 

ZVEME VÁS NA HR DAYS 2018

advertisement