Exchange Meeting ve společnosti SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o. - People Management Forum
Vyberte stránku

SEZNAMTE SE S PROGRAMEM EXCHANGE MEETINGU

Sdílení zkušeností se zaměstnáváním cizinců z třetích zemí

 

Datum: 21. června

 

Místo: SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o., Zašovská 850, Valašské Meziříčí

logo schott

People Management Forum pro vás ve spolupráci se společností SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o. připravili Exchange Meeting na téma Sdílení zkušeností se zaměstnáváním cizinců z třetích zemí.

Ing. Monika FoltýnováFoltýnová Monika
Vystudovala Chemii a ekologii na Fakultě chemicko – technologické Univerzity v Pardubicích. Profesní kariéru v oblasti HR začala v Cukrovaru v Němčicích nad Hanou, který se později stal členem evropské cukrovarnické skupiny Eastern Sugar.  Zde finálně  působila jako korporátní HR ředitelka skupiny 5 cukrovarů v ČR, SR  a v Maďarsku (1996-2008).  V této době cukrovary prošly výraznou restrukturalizací a modernizací, byly implementovány nové výrobní technologie  a závody skupiny se vypracovaly na mezinárodní úroveň za podpory lokálního i zahraničního managementu společnosti.  V letech 2010 – 2011 působila jako HR manažerka v české společnosti ELKO EP, která je leaderem v oblasti inteligentních elektroinstalací a Smart home solutions.

Od ledna 2012 působí na pozici Country HR manager v mezinárodní společnosti SCHOTT. Je zodpovědná za implementaci korporátní strategie a rozvoj. Zároveň působí jako HR manažerka výrobních závodů skupiny SCHOTT ve Valašském Meziříčí.  Za jejího působení došlo k velkým organizačním změnám, kdy došlo ke snížení počtu výrobních jednotek v areálu a nyní zase dochází k návratu a rozvoji businessu v areálu. Společnosti rostou  a aktuální nedostatek pracovních sil na českém trhu znamenal změnu strategie náboru nových zaměstnanců s pomocí zahraničních, především však ukrajinského trhu práce.

 

 

PROGRAM

8.30 – 9.00 Registrace
9.00 – 9.10 Zahájení a a přivítání účastníků, úvod do tématu
Monika FoltýnováCountry HR Manager, Company management, SCHOTT  CR, s.r.o.
9.10 – 9.45 Proces zaměstnávání ukrajinských zaměstnanců 
Michaela Macharik, jednatelka společnosti Top People, přední expertka na zaměstnávání cizinců v ČR
9.45 – 10.00 Praktické zkušenosti ze zaměstnáváním ukrajinských zaměstnanců
Monika Foltýnová, Country HR Manager, Company management, SCHOTT  CR, s.r.o.
10.00 – 10.30 Coffee Break
10.30 – 11.15 Diskuze
11.15 – 12.15 Prohlídka závodu
12.15 Závěr a dotazy

 

SCHOTT je mezinárodní technologický koncern, který již více než 130 let vyvíjí a vyrábí speciální matriály, komponenty a systémy, domácí spotřebičečímž přispívá ke zlepšování životních a pracovních podmínek. Společnost SCHOTT se zaměřuje zejména na odvětví průmyslu domácích spotřebičů, farmaceutický průmysl, elektroniku, optiku a také automobilový průmysl. Zaměstnává celosvětově více než 15.000 zaměstnanců ve 34 zemích.

 

mražené zbožíVe Valašském Meziříčí jsou umístěny dvě samostatné výrobní jednotky. Jednou z nich je SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o. Zabývá se zpracováním ploché sklo pro domácí spotřebiče v rámci divize Home Appliancea výrobou vitrín pro profesionální prezentaci chlazeného a mraženého zboží v rámci divize Food Display.

 

Druhou je SCHOTT CR, s.r.o., divize Lighting and Imaging, která je zaměřena na montáž výrobků z průmyslových optických vláken a autoLED diod, které slouží pro osvětlení. Poskytuje zakázkovou výrobu pro segmenty trhu jako je automobilový a letecký průmysl, osvětlení a zdravotnictví. Díky zvládnutí technologie skla, optických vláken, LED diod a jejich vývoje, přináší společnost na trh výrobky s mimořádnými vlastnostmi.

 

Zaměstnanci v areálu SCHOTT ve Valašském Meziříčí (SCHOTT CR, s.r.o. a SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o.): 550
Zaměstnanci v areálu SCHOTT v Lanškrouně (SCHOTT CR, s.r.o.): 700
Celkem SCHOTT v České republice: 1 250 zaměstnanců

 

Vstupní poplatek
Zlaté členství 2 bezplatné vstupy
Ostatní členství 1 bezplatný vstup
Poplatek za další vstupy členů PMF: 2 690 Kč / osoba + DPH
Poplatek pro ostatní zájemce: 3 690 Kč / osoba + DPH