Echange Meeting ve společnosti Schott - People Management Forum
HR v pohybu

SEZNAMTE SE S PROGRAMEM EXCHANGE MEETINGU

Sdílení zkušeností se zaměstnáváním cizinců z třetích zemí

 

Datum: 21. června

 

Místo: Schott ČR a.s., Zašovská 850, 757 01 Valašské Meziříčí

logo schott

People Management Forum pro vás ve spolupráci se společností Schott ČR připravili Exchange Meeting na téma Sdílení zkušeností se zaměstnáváním cizinců z třetích zemí.

Ing. Monika FoltýnováFoltýnová Monika
Vystudovala Chemii a ekologii na Fakultě chemicko – technologické Univerzity v Pardubicích. Profesní kariéru v oblasti HR začala v Cukrovaru v Němčicích nad Hanou, který se později stal členem evropské cukrovarnické skupiny Eastern Sugar.  Zde finálně  působila jako korporátní HR ředitelka skupiny 5 cukrovarů v ČR, SR  a v Maďarsku (1996-2008).  V této době cukrovary prošly výraznou restrukturalizací a modernizací, byly implementovány nové výrobní technologie  a závody skupiny se vypracovaly na mezinárodní úroveň za podpory lokálního i zahraničního managementu společnosti.  V letech 2010 – 2011 působila jako HR manažerka v české společnosti ELKO EP, která je leaderem v oblasti inteligentních elektroinstalací a Smart home solutions.

Od ledna 2012 působí na pozici Country HR manager v mezinárodní společnosti SCHOTT. Je zodpovědná za implementaci korporátní strategie a rozvoj. Zároveň působí jako HR manažerka výrobních závodů skupiny SCHOTT ve Valašském Meziříčí.  Za jejího působení došlo k velkým organizačním změnám, kdy došlo ke snížení počtu výrobních jednotek v areálu a nyní zase dochází k návratu a rozvoji businessu v areálu. Společnosti rostou  a aktuální nedostatek pracovních sil na českém trhu znamenal změnu strategie náboru nových zaměstnanců s pomocí zahraničních, především však ukrajinského trhu práce.

 

 

PROGRAM

8.30 – 9.00 Registrace
9.00 – 9.10 Zahájeni a přivítání účastníků
Monika Foltýnová, Country HR Manager, Schott ČR
9.10 – 9.50 Zaměstnávání ukrajinských zaměstnanců – výhody a challenge
Monika Foltýnová, Country HR Manager, Schott ČR
9.50 – 10.30 Zkušenosti ze zaměstnávání ukrajinských zaměstnanců
Michaela Macharik, jednatelka společnosti Top People, přední expertka na zaměstnávání cizinců v ČR
10.30 – 11.00 Coffee Break
11.00 – 11.15 Diskuze
11.15 – 12.30 Prohlídka závodu
12.30 – 12.45 Závěr a dotazy

 

O společnosti

SCHOTT je mezinárodní technologický koncern, který již více než 125 let vyvíjí a vyrábí speciální materiály, komponenty a systémy, čímž přispívá ke zlepšování životních a pracovních podmínek. Skupina SCHOTT se zaměřuje zejména na odvětví průmyslu domácích spotřebičů, farmaceutický průmysl, solární energii, elektroniku, optiku a také automobilový průmysl. SCHOTT je se svými výrobními závody a obchodními zastoupeními přítomen na všech důležitých trzích světa. Zaměstnává víc jak 17,000 zaměstnanců ve 43 zemích, kteří se podílejí na celosvětovém obratu přes 2 miliardy EUR. Jedna z lokalit skupiny SCHOTT s počtem 350 zaměstnanců se nachází ve Valašském Meziříčí. Široké spektrum výrobků založených na špičkové technologii je zde soustředěno do dvou společností. Druhá výrobní lokalita s přibližně 450 zaměstnanci se nachází v Lanškrouně a je zaměřena na automobilový průmysl.

Vstupní poplatek
Zlaté členství 2 bezplatné vstupy
Ostatní členství 1 bezplatný vstup
Poplatek za další vstupy členů PMF: 2 690 Kč / osoba + DPH
Poplatek pro ostatní zájemce: 3 690 Kč / osoba + DPH