Dočasné zaměstnávání již není řešením jen pro dělnické profese - People Management Forum

Personálně poradenská společnost Hays spouští od září v České republice, Polsku a Maďarsku novou značku  Hays Response, která se zaměří na vyhledávání dočasných zaměstnanců v oblasti „bílých límečků“.

 

 

Nábor a umísťování dočasných zaměstnanců, tzv. temporary staffing je současným trendem v celé Evropě, kde je poptávka po větší flexibilitě a podpoře krátkodobých úvazků. Nejvíce se využívá agenturní zaměstnávání u „bílých límečků“  na administrativních pozicích ve velkých globálních korporacích (například Siemens, HP), často také ve sdílených centrech (například CSC, IBM GSDC) a ve farmaceutických společnostech. Největší evropské sektory, které využívají dočasné zaměstnávání, jsou služby (37 %) a výroba (32 %). Nejméně je to ve stavebnictví (9 %), veřejné správě (7 %) a v zemědělství (4 %).

 

Mezi země, kde je dočasné zaměstnávání běžnou praxí, patří Velká Británie, Francie, Holandsko, Belgie nebo Německo. V České republice, která se svými 0.7 % agenturních zaměstnanců stále zaostává za evropským průměrem 1,7 %, se stále více začíná dočasný pracovní poměr uplatňovat napříč všemi odvětvími od administrativy a financí, přes sales a marketing až po informační technologie a strojírenství.

 

„Společnosti tuto službu využívají především pro možnost rychlého řešení nedostatku zaměstnanců. Dalším důvodem může být i skutečnost, že společnosti nemusí navýšit počet kmenových zaměstnanců. Některé firmy tak řeší sezonní vyšší poptávku po personálu, nebo na časově omezené projekty. Není výjimkou, když se dočasní zaměstnanci stanou kmenovými,“ dodává  Lenka Pešková, Business Unit Manažerka z Hays Czech Republic.

The post Dočasné zaměstnávání již není řešením jen pro dělnické profese appeared first on PMF Studovna.